Styl

Definiowanie pojęcia stylu nie jest łatwe, gdyż od razu można spodziewać się fali krytyki. Nawet opracowania encyklopedyczne traktują temat powierzchownie, ogólnikowo. W jaki sposób opisywać rzeczy względne, skąd wziąć punkt odniesienia? Z czym porównać najnowszy trend mody od produktu modnego, stylowego sprzed kilku dekad? Wszak ówcześnie był pożądany przez tłumy! Wreszcie jaka jest korelacja towaru z „najwyższej półki” i tym, powszechnie dostępnym w typowym butiku? Można by uznać te pytania za retoryczne, ale… jeśli już czytasz, Drogi Czytelniku, ten tekst, zapewne chciałbyś poznać atuty produktów Vera Pelle. Zatem, do dzieła!

Określenie „stylowy” dobrze pasuje do produktów posiadających fizyczne cechy, które można scharakteryzować. Może nie zawsze skupiamy się na szczegółach i je opisujemy, ale zazwyczaj jedno spojrzenie dostarcza nam odpowiedzi, czy to jest właśnie to, czego szukamy. Kilka sekund wystarczy, by ocenić torebkę, sukienkę czy zwykłą koszulkę. W swym umyśle, nie dokonujemy analizy każdej składowej osobno, a traktujemy produkt jako całość – i tu właśnie kryje się styl! Począwszy na połączeniu materiałów, kolorystyki, suwaków, zapięć, cekinów i innych dodatków, a kończąc na wykroju, sposobach łączenia oraz charakterystycznej dla danego projektanta „kresce”. Stylem jest powiązanie tych wszystkich składowych w jeden, niepowtarzalny, unikalny projekt, który po zaprezentowaniu ma zaprzeć dech w piersiach.

Vera Pelle kładzie nacisk na elegancję. Naturalne, włoskie skóry posiadają piękne lico. Odpowiednio wybarwione są kunsztem i esencją dobrego smaku. Dobrze dobrana torebka powinna podkreślać wytworność damy, dodawać jej zmysłowości, kobiecości. Kolekcje Vera Pelle charakteryzują się przede wszystkim ciepłymi barwami, delikatną, falistą linią. Oferujemy torby klasyczne, rzadziej awangardowe. To nasz styl.